MAGDALENA DOBANIEWICZ

radca prawny

 magdalena.dobaniewicz@dobaniewicz.pl, + 48 600 445 171

Założycielka Kancelarii, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. W trakcie studiów osiągała jedne z najlepszych wyników na uczelni, stypendystka naukowa, wyróżniona listem gratulacyjnym Dziekana Wydziału Prawa i Administracji w Łodzi. Pracę magisterską pod tytułem „Konstrukcja prawna zapisu” obroniła w Katedrze Prawa Cywilnego pod patronatem prof. T. Pajora. W latach 1998-2002 była uczestnikiem zaocznych Studiów Doktoranckich przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. W maju 2003 roku ukończyła aplikację radcowską prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Łodzi z bardzo dobrym wynikiem. W czerwcu 2008 roku ukończyła Podyplomowe Studium Europejskiego Prawa Gospodarczego i Marketingu na Uniwersytecie Łódzkim na Wydziale Prawa i Administracji z wynikiem bardzo dobrym. Prawniczka otwarta na dialog i profesjonalne ugodowe rozwiązania. Od listopada 2012 roku jest mediatorem Centrum Mediacji Gospodarczej przy Krajowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie.

MOCNE STRONY:

Doświadczenie. Kompetencje biznesowe. Uczciwość. Rzetelność. Komunikatywność. Umiejętność budowania długotrwałych relacji z klientem. Obsługa klienta także w języku angielskim. Specjalizuje się w obsłudze podmiotów gospodarczych, prawie umów, nieruchomościach, prawie mody, prawie spadkowym oraz procesach sądowych.

PASJE:

Prywatnie: szczęśliwa kobieta, mama Mikołaja, także studenta prawa, miłośniczka wyżła weimarskiego – Viki, z którą dzieli jedną ze swoich pasji: nordic walking. Uwielbia podróże i nowe wyzwania, aktualnie rozpoczęła naukę języka włoskiego.

JUSTYNA WŁODARCZYK

radca prawny

 justyna.wlodarczyk@dobaniewicz.pl, +48 500 437 927

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Dwukrotnie wyróżniona listami gratulacyjnymi Rektora Uniwersyteckiego za wybitne i ponadprzeciętne wyniki w nauce. Pracę magisterską pod tytułem „Przedmiot ochrony prawnokarnej przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomani” obroniła w 2011 roku w Katedrze Prawa Karnego UŁ, pod kierunkiem prof. nadzw. Krzysztofa Indeckiego. Na ostatnim roku studiów uczestniczyła także w studium prawniczym języka angielskiego, co dziś pozwala na sprawną obsługę międzynarodowych klientów indywidualnych oraz biznesowych. W roku 2013 ukończyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi. W trakcie aplikacji zdobywała doświadczenie procesowe pracując na stanowisku pracownika działu sądowego kancelarii radcowskiej. Po zakończeniu aplikacji zdecydowała się na prowadzenie indywidualnej działalności, co jeszcze lepiej pozwoliło zrozumieć problemy z jakimi zmagają się aktualnie przedsiębiorcy. Dzisiaj: członek zespołu Kancelarii Magdaleny Dobaniewicz, z którą planuje naprawiać świat za pomocą prawa i przysługujących mu narzędzi w myśl zasady, że otaczająca nas rzeczywistość jest dobra i należy to jedynie wydobyć.

MOCNE STRONY:

Rzetelność. Sumienność. Empatia (zwłaszcza dla trudnych i wymagających spraw). Specjalizuje się w prowadzeniu spraw z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego oraz procesowego. Doświadczenie w prowadzeniu spraw odszkodowawczych, w tym spraw o błędy w sztuce medycznej oraz spraw o ogłoszenie upadłości konsumenckiej pozwala jej  na bycie ekspertem w tych dziedzinach.

PASJE:

Prywatnie mama Julii, czerpiąca niezwykłą radość z każdej chwili spędzonej z dzieckiem i wspólnego odkrywania świata. Miłośniczka nadmorskiego klimatu i spacerów po plaży. Uwielbia chwile z książką, zwłaszcza z polską prozą i poezją. Ostatnie odkrycie: coaching i rozwój osobisty. 

Małgorzata Wyczółkowska

MAŁGORZATA WYCZÓŁKOWSKA

Specjalista ds. administracyjno – prawnych

 malgorzata.wyczolkowska@dobaniewicz.pl, +48 42 2130800

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pracę magisterską pod tytułem „Swoboda prowadzenia działalności gospodarczej w Unii Europejskiej” obroniła w Katedrze Prawa Europejskiego pod patronatem prof. Katarzyny Witkowskiej – Chrzczonowicz w 2018 roku. W trakcie studiów była członkiem Kliniki udzielającej pomocy prawnej osobom skazanym. W 2017 roku wyjechała do Włoch w ramach uniwersyteckiego programu Erasmus +, gdzie na Università degli Studi di Bari Aldo Moro studiowała przez pół roku prawo zarówno w języku włoskim, jak i angielskim, co dzisiaj pozwala wielokulturowo reagować na zagadnienia klientów. Swoją karierę najbardziej wiąże z szeroko rozumianą obsługą prawną przedsiębiorców, tym głównie biznesów anglo i włoskojęzycznych. Z Kancelarią Radcy Prawnego Magdaleny Dobaniewicz związana od lipca 2019 r.

MOCNE STRONY:

Zaangażowanie w pracę bez barier. Rzetelność we wszystkich powierzonych obowiązkach. Uczciwość, gdyż to zawsze popłaca. Otwartość jako droga do bliskich relacji z klientami. Motywacja i chęć do nieustannego rozwoju, w tym całe życie: lifelong learning.

PASJE:

Prywatnie: Kocha podróżować, poznawać nowe kultury. Entuzjastka sportów zimowych w szczególności snowboardingu i jazdy na łyżwach. Miłośniczka zwierząt małych i tych największych. Każdą wolną chwilę poświęca pasji życia: jeździe konnej.

Mikołaj Pająk

MIKOŁAJ PAJĄK

Asystent

 sekretariat@dobaniewicz.pl, +48 42 213 08 00

Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego SWPS we Wrocławiu. Pracę magisterską pod tytułem „ Trybunał Stanu w ujęciu konstytucyjnym ” obronił pod patronatem dr. Mateusza Radajewskiego w 2023 roku. Z kancelarią Magdaleny Dobaniewicz związany już od 2019 roku. Weryfikacja teorii z praktyką już na etapie studiów pozwoliła mu na zrozumienie klientów, ich potrzeb oraz funkcjonującego systemu prawnego we wszystkich warstwach i strukturach – powierzenie zaś koordynacji obiegu dokumentów i korespondencji, kontakty z sądami i urzędami dały szansę na szybką transformację i wejście w świat prawa. Młody, obiecujący prawnik, którego na dzień dzisiejszy interesuje wiele dziedzin prawa, choć najbardziej: międzynarodowe prawo sportu oraz negocjacje w biznesie. Obecnie Asystent Kancelarii, odpowiedzialny za właściwą organizację pracy całego Zespołu, obsługę spotkań, kontakt z Klientami, sądami oraz instytucjonalnym biznesem.

MOCNE STRONY:

Spokój i opanowanie, umiejętność pracy pod presją, intelektualna dociekliwość i zmysł krytyczny – ważne zarówno w życiu prywatnym jak i biznesowym. Kolejne to: wrodzona empatia, uczciwość no i zwinność: poruszać się jak spiderman pośród zagadnień prawnych w poszukiwaniu tylko dobrych rozwiązań dla klientów – wszak rodzinna tradycja i nazwisko zobowiązują.

PASJE:

Zdecydowany i zapalony miłośnik piłki nożnej, być do przodu już na starcie – opracowywać i wprowadzać taktykę do gry, wiedząc, że piłka jest okrągła a bramki aż dwie. Uwielbia czytać, czyta dużo i ponad program, wierzy słowu pisanemu. Marzy o podróżach zwłaszcza w dalekie, egzotyczne kraje. A nóż jest tam coś do uporządkowania (w świetle prawa i jego odsłon). Marzy mu się sukces na własnych (przemyślanych od a do z) zasadach. Bo można.