MAGDALENA DOBANIEWICZ – GRABOWSKA

 magdalena.dobaniewicz@dobaniewicz.pl, + 48 600 445 171

Założycielka Kancelarii, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. W trakcie studiów osiągała jedne z najlepszych wyników na uczelni, stypendystka naukowa, wyróżniona listem gratulacyjnym Dziekana Wydziału Prawa i Administracji w Łodzi. Pracę magisterską pod tytułem „Konstrukcja prawna zapisu” obroniła w Katedrze Prawa Cywilnego pod patronatem prof. T. Pajora. W latach 1998-2002 była uczestnikiem zaocznych Studiów Doktoranckich przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. W maju 2003 roku ukończyła aplikację radcowską prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Łodzi z bardzo dobrym wynikiem. W czerwcu 2008 roku ukończyła Podyplomowe Studium Europejskiego Prawa Gospodarczego i Marketingu na Uniwersytecie Łódzkim na Wydziale Prawa i Administracji z wynikiem bardzo dobrym. Prawniczka otwarta na dialog i profesjonalne ugodowe rozwiązania. Od listopada 2012 roku jest mediatorem Centrum Mediacji Gospodarczej przy Krajowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie.

MOCNE STRONY:

Doświadczenie. Kompetencje biznesowe. Uczciwość. Rzetelność. Komunikatywność. Umiejętność budowania długotrwałych relacji z klientem. Obsługa klienta także w języku angielskim. Specjalizuje się w obsłudze podmiotów gospodarczych, prawie umów, nieruchomościach, prawie mody, prawie spadkowym oraz procesach sądowych.

PASJE:

Prywatnie: szczęśliwa żona, mama Mikołaja, także studenta prawa, miłośniczka wyżła weimarskiego – Viki, z którą dzieli jedną ze swoich pasji: nordic walking. Uwielbia podróże i nowe wyzwania, aktualnie rozpoczęła naukę języka włoskiego.

MONIKA WRÓBEL

 monika.wrobel@dobaniewicz.pl, + 48 42 213 08 00

Aplikantka trzeciego roku aplikacji radcowskiej przy OIRP w Łodzi. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Pracę magisterską pod tytułem „Pozycja ustrojowa Senatu RP” obroniła w Katedrze Prawa Konstytucyjnego pod patronatem prof. Dariusza Góreckiego. W roku 2016 ukończyła podyplomowe studia Prawa Gospodarczego i Handlowego na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. W trakcie studiów była wolontariuszem Fundacji Academia Iuris. W czasie aplikacji, w ramach współpracy z kancelarią radców prawnych, zdobyła bogate doświadczenie w reprezentowaniu klientów przed sądami. Z Kancelarią Radcy Prawnego Magdaleny Dobaniewicz – Grabowskiej związana od grudnia 2018 r.

MOCNE STRONY:

Rzetelność. Komunikatywność. Sumienność. Kreatywność. Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa cywilnego, prawa pracy, prawie spadkowym, rodzinnym i procesach sądowych. W kręgu jej zainteresowań leży również prawo farmaceutyczne. Posługuje się językiem angielskim.

PASJE:

Prywatnie miłośniczka długich wycieczek rowerowych oraz małych i dużych podróży. W wolnych chwilach sięga po dobrą książkę, szczególnie fantastykę, koniecznie w towarzystwie aromatycznej kawy.